Kategorie
Uncategorized

Co powinien mieć dobry smartwatch?

Smartwatch to urządzenie, które w ostatnich latach jest coraz bardziej popularne, przez co jest używane przez większą ilość osób. Mając go na ręce, może on pełnić rolę zwykłego zegarka, ale również przy jego pomocy spokojnie zmierzymy dystans pokonany w czasie całego dnia. Konfigurując go w odpowiedni sposób z telefonem można nim odczytywać smsy, które do nas przyszły lub rozmawiać ze znajomymi, nie mając przy uchu swojego telefonu. 

Jakie funkcje powinien mieć dobry smartwatch?

Każdy dobry smartwatch powinien mieć kilka opcji, które są niezbędne w tego typu urządzeniu, aby osoba go nosząca była zadowolona z jego użytkowania. Przede wszystkim powinien pokazywać rzeczywisty czas, ale też musi on mieć możliwość ustawienia jakiegoś przypomnienia lub budzika, gdy potrzebujemy tego typu funkcji tego sprzętu. Smartwatch powinien również liczyć kroki przez nas zrobione i pokazywać wartość na swoim wyświetlaczu, ale także powinniśmy mieć możliwość, gdy go używamy sprawdzić swój puls. To bardzo ważna funkcja dla ludzi, którzy mają jakiekolwiek problemy z ciśnieniem lub występują u nich duże wahania tego parametru. Każdy tego typu sprzęt powinien mieć łączność bezprzewodową z Bluetooth. Także jego wyświetlacz powinien być ekranem dotykowym, który ma opcję podświetlenia w wybranym przez nas momencie. Przy tym musi być on odporny na zalanie wodą, a przede wszystkim na krople potu i jakieś przypadkowe zachlapania.

Przy tym musi być on kompatybilny z telefonem, który mamy. Wtedy bez problemu będziemy mogli na  smartwatchu Samsung Galaxy Watch Active sprawdzać wiadomości tekstowe i zdjęcia do nas przychodzące. Takie urządzenie to dobra opcja dla osób, które chcą sprawdzać swoje postępy w czasie treningów, ale również mieć łatwy dostęp do swoich danych znajdujących się na telefonie, które można wyświetlić na tego typu urządzeniu. 

Na jakie aspekty zwrócić uwagę, gdy wybieramy odpowiedni smartwatch dla siebie?

Większość osób jednak decyduje się na kupno smartwatcha, który działa na podobnym systemie co nasz telefon, aby nie było problemu z połączeniem tych dwóch urządzeń, które mają współpracować. Wybierając sprzęt tej samej firmy, możemy liczyć na to, że wszystkie dostępne opcje będą działały prawidłowo bez żadnych przeszkód. Warto też dokładnie sprawdzić, przez jaki czas może pracować smartwatch od jednego ładowania. Najlepiej wybierać modle, z których można swobodnie korzystać od dwóch do trzech tygodni od pełnego naładowania. Niektóre z nich na początku mogą pracować nawet około miesiąca, gdy mają wytrzymałą baterię. Przy jego wyborze należy sprawdzić, czy jest możliwość monitorowania swojej jakości snu, gdy mamy go na sobie w czasie odpoczynku. Mając to udogodnienie, można sprawdzić raport dotyczący odpoczynku w dedykowanej aplikacji tego urządzenia. Smartwatch, Samsung Galaxy Watch Active ma tę opcję, dzięki czemu można sprawdzić, czy dobrze się wysypiamy w czasie snu. Ekran dotykowy tego urządzenia musi być czytelny oraz intuicyjny, aby łatwo się z niego korzystało.