Kategorie
Uncategorized

Jak wybrac odpowiedni pierścionek zaręczynowy?

Klasyczny, retro czy nowoczesny? Pierścionki zaręczynowe w różnych wzorach są niesamowite. Zobacz, jak ubiera się Twoja dziewczyna i jaki jest jej stosunek do akcesoriów – biżuterii, torebek, breloczków i kolorowych dodatków. Miękki, minimalistyczny, bardziej codzienny styl pięknie łączy się z klasycznymi, wyrafinowanymi wzorami. Wyraziste i ozdobne wzory będą bardziej pasować do odważnych, niepowtarzalnych i eleganckich stylizacji. Znasz swoją ukochaną bardzo dobrze, ale jeśli masz pytania o to, czego by chciała, możesz zapytać swoją przyszłą teściową lub przyjaciółkę. Najpierw zdecyduj, czy wolisz pojedynczy kamień, tzw. pasjans, osadzony w 4 lub 6 szponach, czy więcej kamieni w rzędzie w kształcie kwiatu lub okrągłego rzemienia, czy może liczbę Dziesięciu diamentów ułożonych blisko siebie pierścionek z pavé. Nie zapomnij spojrzeć na niego oczami bliskich i wybrać według własnego gustu.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem

Piękny pierścionek zaręczynowy może być najcenniejszym prezentem, jaki mężczyzna może podarować. Może być to niepodważalny dowód jego miłości, który szczęśliwa kobieta zawsze z dumą będzie nosiła na palcu, czule wspominając dzień, w którym się zaręczyła. Diament jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych wyborów jeśli chodzi o rodzaj kryształu w pierścionku zaręczynowym. Kamień ten już od starożytności symbolizuje miłość i wierność. Czystość oraz rozmiar kryształu zależne są wyłącznie od budżetu osoby oświadczającej się.

Zastanów się nad swoim budżetem

Przejrzyj opcje dostępne na rynku i zobacz obowiązujące ceny. Następnie określ swój budżet – upewnij się, że nie zrujnujesz swoich finansów, ale jednocześnie pozwól sobie na zakup pierścionka, który jest przyjemny dla oka. Niektórzy uważają, że wystarczy wydać kilkaset złotych na pierścionek. Inni twierdzą, że co najmniej kilka tysięcy. Nie ma tu żadnych reguł, w zasadzie obie strony mają rację – przedział cenowy jest tak szeroki, jak oferta sprzedającego.

Choć jest to niezwykle pragmatyczne podejście, warto mieć to na oku, aby wszystkie nasze oszczędności nie zostały zamknięte w tym jednym wyjątkowym prezencie, gdyż jego zgubienie, zniszczenie lub kradzież może być bardzo bolesna. Pierścionek zaręczynowy z pewnością musi być jak najbardziej efektowny, ale nie powinniśmy kupować go emocjonalnie, ale zrobić to racjonalnie.

Rozważ rozmiar pierścionka

Jeśli kupno pierścionka nie jest tajemnicą, warto zmierzyć obwód palca (pierścień w przypadku obrączek zaręczynowych i ślubnych, środkowy w przypadku innych pierścionków) za pomocą wstążki, sznurka lub paska miękkiego papieru. Miarka powinna znajdować się za kostką, bliżej nasady. Owiń go wokół palców, nie za ciasno, aby przylegał do palców, ale nie wrzynał się w skórę.

Mówiąc o rozmiarze pierścionka, mamy na myśli jego wewnętrzną średnicę. Pamiętaj, że pomiary są zawsze mierzone po wewnętrznej stronie obrączki, a nie na zewnątrz (ponieważ same obrączki mogą mieć różną grubość). Pomiary powinny być bardzo dokładne (do dziesiętnych części milimetra), ponieważ następny rozmiar pierścionka jest oddalony od siebie o zaledwie 0,3 – 0,4 mm. Pierścionek zaręczynowy powinien wsunąć się na palec z niewielkim oporem w kostce.

Pierścionek zaręczynowy z czarnego złota

Tradycyjnie mówi się, że mężczyzna powinien dać swojej narzeczonej złoty pierścionek zaręczynowy, ale nie jest to już regułą. Na przykład możesz pomyśleć o pierścionku zaręczynowym wykonanym z czarnego złota. Jest to awangardowy, ale bardzo elegancki wybór. Na pewno nie jest to klasyczny wybór jeśli chodzi o materiał na pierścionek zaręczynowy, ale warto go rozważyć.

To, co wyróżnia pierścionek zaręczynowy, to starannie dobrane materiały, z których jest wykonany. Jeśli Twoja ukochana osoba ma alergię na jeden z najpopularniejszych metali w biżuterii – wybierz pierścionek zaręczynowy dla alergików. Jednak najczęściej wybieranym stylem jest oczywiście złoty pierścionek zaręczynowy. Z kolei kamienie mają niezwykły urok symboliczny, wybierz pierścionek, który stworzy talizman szczęścia dla Twojego związku!