Gdzie wynająć mieszkanie we Wrocławiu

Przeprowadzając się do nowego miasta, zapewne zastanawiasz się, gdzie będziesz mieszkać. Do wyboru są pokoje, mieszkania lub akademiki. Jeżeli jesteś jedną z osób, które preferują wynajem mieszkania – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Poniżej przedstawimy Ci jedne z lepszych lokalizacji, w których możesz znaleźć mieszkanie we Wrocławiu.

Gdzie wynająć mieszkanie we Wrocławiu?

Wrocław jest miejscem, w którym znajduje się wiele bardzo dobrych uczelni. Wiele firm ma tutaj swoje biura, przez co ludzie wybierają to miasto jako miejsce, w którym chcą żyć. Wybór dzielnicy, w której będziesz mieszkać, powinien być zależny od tego, gdzie znajduje się Twoje miejsce pracy lub uczelnia. We Wrocławiu znajdziemy takie rejony jak: Popowice, Brochów, Zakrzów oraz Psie Pole. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. W dalszej części artykułu postaramy się przedstawić Ci zalety oraz wady mieszkania w każdej z poszczególnych dzielnic.

Mieszkanie we Wrocławiu na Psim Polu – tę lokalizację powinny wybrać osoby, które pracują blisko północnych krańców miasta oraz w pobliskich miejscowościach. W ostatnich latach dzielnica ta została dość mocno rozbudowana, a wiele inwestycji związanych z przebudową dróg znacznie poprawiły komunikacje z centrum miasta. Jako zaletę należy podać stosunkowo niskie ceny wynajmu mieszkań w tej dzielnicy. Jest tak ze względu na dość dużą odległość od centrum. Na szczęście nie jest to problem, ze względu na bardzo dobrą komunikację.

Wrocław Zakrzów – jeżeli lubisz ciszę oraz spokój mieszkanie w Zakrzowie jest idealny dla Ciebie. Jest to część Wrocławia położona na terenach byłej dzielnicy Psie Pole. Ogromną zaletą mieszkań w tej dzielnicy jest ich niska cena. Niestety miejsce to jest położone dość daleko, przez co powinny zainteresować się nim osoby, które posiadają własny samochód. Dobry dojazd do centrum jest możliwy dzięki drodze krajowej numer 98. Komunikacja miejska jest tutaj stosunkowo ograniczona. Jako plus można za to podać małą odległość od miejscowości takich jak Długołęka.

Wrocław Popowice – jest to lokalizacja blisko centrum, idealna na mieszkanie np. dla studentów. W okolicy znajdują się uczelnie wyższe oraz wiele galerii handlowych i nie tylko. Jako plus można podać wiele miejsc pracy, ze względu na wiele firm położonych w pobliżu. Dobra komunikacja miejska jest główną zaletą tego miejsca. Ceny wynajmu w tym miejscu są trochę wyższe niż we wcześniej podanych dzielnicach, ale dzięki temu otrzymujesz świetny dostęp do centrum oraz wiele atrakcji znajdujących się dookoła.

Mieszkanie we wrocławskim Brochowie – jest to dzielnica położona obok wszystkim znanych Krzyków. Znajduje się tu wiele nowych inwestycji deweloperskich, a co za tym idzie, zabudowy są nowoczesne, a komunikacja miejska w tym miejscu jest świetna. Mnogość linii tramwajowych pozwala na dojazd do praktycznie każdej części miasta. Ceny wynajmu w tej dzielnicy są niższe niż np. w Popowicach. Dzięki temu więcej osób może sobie pozwolić na wybranie tego miejsca.

Czym kierować się podczas wynajmu mieszkania we Wrocławiu?

Wiedząc już jakie wady oraz zalety mają poszczególne dzielnice, powinieneś pomyśleć, jaki masz budżet miesięczny na wynajem mieszkania oraz czego oczekujesz. To pozwoli Ci wybrać najbardziej dogodne miejsce. Jeżeli chcesz zobaczyć jedne z lepszych ofert na wynajem mieszkań we Wrocławiu, skorzystaj ze strony polskienieruchomosci.net. Posiadamy ogromny wybór nieruchomości na wynajem, dzięki czemu o wiele szybciej znajdziesz swoje wymarzone mieszkanie.