Apro design – projektowanie wnętrz online

Projektowanie wnętrz online to dość nowa usługa dostępna na polskim rynku. Mimo tego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z takiej opcji. Bardzo często nie mamy czasu i wiedzy, aby samodzielnie i dokładnie przemyśleć wszystko związane z aranżacją wnętrza, dlatego warto w tym celu zatrudnić doświadczonych fachowców. Specjalistyczną pomoc w zakresie opracowywania wnętrza całego domu lub tylko jednego pomieszczenia, takiego jak łazienka, salon, kuchnia czy sypialnia, oferuje pracownia Apro Design.

Wykonuje projekty mieszkań, biur, sklepów, restauracji, stacji benzynowych oraz wielu innych budynków. Oferta skierowana jest zarówno do klientów z Polski, jak i osób decydujących się na urządzenie wnętrza za granicą. Żeby sprostać oczekiwaniom ówczesnych trendów rynkowych, biuro realizuje także usługi tworzenia projektów wnętrz przez Internet.

Na czym polega projekt wnętrza online?

Firma Apro Design oferuje projektowanie wnętrz online, dzięki czemu klient wraz z wykonawcą projektu nie musi się osobiście spotykać. Wszystko odbywa się przez Internet za pomocą maila oraz kontaktu telefonicznego. Zarówno jedna, jak i druga strona oszczędza w ten sposób czas oraz pieniądze. Pierwszy kontakt oraz całe spotkanie w celu omówienia najważniejszych wytycznych dotyczących projektowanego pomieszczenia może odbywać się również poprzez rozmowę na Skypie. Czas wykonania całego projektu zależy od wielkości aranżowanego budynku. Dodatkowo brane są pod uwagę takie czynniki jak rodzaj projektu, kubatura oraz styl aranżacji. Wycena projektu przygotowywana jest zawsze indywidualnie pod konkretne zlecenie. Pod uwagę brane są takie czynniki jak:

  • ilość i rodzaj pomieszczeń,
  • całkowity metraż budynku,
  • stan lokalu (do remontu lub do zamieszkania).

W jaki sposób wykonać inwentaryzację budynku do aranżacji?

 

Pomiar domu lub lokalu usługowego jest trudniejszy do wykonania przy współpracy zdalnej. Istnieją jednak trzy sprawdzone sposoby, które pozwalają wykonać inwentaryzację budynku.

  1. Przyjazd architekta do projektowanego budynku.
  2. Zlecenie wykonania inwentaryzacji lokalnemu projektantowi.
  3. Samodzielne wykonanie pomiaru budynku. W tym celu należy uzyskać od architekta odpowiednią instrukcję, aby wszystko wykonać prawidłowo i przesłać najważniejsze informacje.

Etapy tworzenia wymarzonego projektu przez Apro Design

Architekci wnętrz z Apro Design realizują także usługi „pod klucz”. Projekt wymarzonego budynku jest wtedy tworzony w kilku krokach. Na początek klient wraz z wykonawcą umawiają się na niezobowiązujące spotkanie, podczas którego przedstawiane są oczekiwania dotyczące projektu, termin, budżet oraz dodatkowe szczegóły. Po spotkaniu przygotowywana jest umowa współpracy, która wysyłana jest do klienta, aby ją zaakceptował.

Podczas drugiego spotkania internetowego przygotowywane są różne warianty projektów funkcjonalnych, które wykonane są na zrzutach 2D. Po zaakceptowaniu przez klienta ogólnego układu funkcjonalnego pomieszczeń tworzona jest koncepcja wizualizacji w 3D.

Klient zapoznaje się z projektem 3D i po akceptacji otrzymuje niezbędną dokumentację techniczną, w której zawarte są wszelkie informacje dotyczące wymiarów, rozmieszczenia punktów oświetleniowych, hydraulicznych, projekt mebli oraz zestawienie niezbędnych materiałów, które trzeba zakupić.

Projektanci wnętrz z Apro Design oferują również usługi związane z zakupem wszystkich niezbędnych mebli, armatury itd. oraz dodatkowych materiałów. Koordynują również wszystkie działania na budowie poprzez stały kontakt z kierownikiem budowy wraz z wykonawcami. Klient na bieżąco będziesz informowany o przebiegu wszystkich prac, które wykonywane są w jego domu czy biurze firmy.