Kategorie
Uncategorized

Jakie drzwi do garderoby?

Drzwi do szaf to jeden z najważniejszych elementów w planowaniu tej funkcjonalnej przestrzeni. Dzięki nim dodamy wnętrzu charakteru i sprawimy, że nasz dom będzie funkcjonalny. Dlatego warto na chwilę zatrzymać się przy tym temacie oraz zastanowić nad optymalnym rozwiązaniem. Przesuwne, składane czy otwierane standardowo – które wybrać? 

Jakie drzwi do garderoby – materiały

Materiały są ważnym elementem drzwi przesuwnych szafy. Do wyboru mamy skrzydła z litego drewna oraz z jego imitacji. Jest to najtrwalsze oraz najbardziej elastyczne rozwiązanie. Dostępne są modele w wielu kolorach. Dzięki temu pasują zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

Istnieje także możliwość zakupu drzwi szaf przesuwnych wykonanych z tworzywa sztucznego – PCV. Jest to bardzo lekki materiał, lżejszy od szkła i drewna. Do wyboru mamy wiele odcieni, a nawet wzorów. Ten typ jest bardziej polecany do nowoczesnych aranżacji wnętrz.

Szklane drzwi przesuwne do szaf stają się coraz popularniejsze, jednak nadal niewiele osób wybiera ten materiał. Zdecydowanie polecane są do nowoczesnych aranżacji. Zamiast szkła możemy kupić model z lustrami. To bardzo stylowa, a zarazem bardzo funkcjonalna opcja. Nadaje się szczególnie do sypialni. Materiały te można również ze sobą łączyć. Drewno i lustro idealnie do siebie pasują. Dobrym pomysłem jest również dodanie szklanych wstawek do skrzydła z tworzywa sztucznego. Łączenie materiałów zależy od naszego gustu i aranżacji wnętrza domu, który posiadamy.

Drzwi do garderoby – jakie wybrać?

Nie jest tajemnicą, że idealnie zaaranżowana garderoba wciąż jest dla sporej grupy osób marzeniem. Takie wnętrze gwarantuje nie tylko znaczną oszczędność miejsca, ale także pozwala zadbać o ulubione ubrania, buty i akcesoria.

Co ważne, szafa nie musi być ogromna! Dbanie o idealnie zaprojektowane meble, odpowiedni system organizacji przestrzeni, ergonomiczne drzwi czy duże lustra wystarczą, aby optycznie powiększyć nawet bardzo niewielką przestrzeń.

Planując aranżację garderoby, warto zwrócić uwagę na możliwość sprytnego połączenia drzwi z panelami lustrzanymi. Dzięki temu można uzyskać efektowne 2 w 1, które oszczędza miejsce i wpływa na funkcjonalność pomieszczenia.

Powszechnie stosowane są standardowe skrzydła, które coraz częściej wykorzystuje się jako drzwi do szaf. Pozwalają zamknąć nawet niewielkie przestrzenie, jeśli wychodzą na zewnątrz. Takie drzwi po otwarciu zajmują bardzo mało miejsca. Ich zaletą jest możliwość jednoczesnego odkrycia całej zawartości szafy.

System drzwi przesuwnych

Systemy skrzydeł przesuwnych są zwykle wykonane ze stali lub aluminium. Jakie drzwi do szafy są budżetowym wyborem? Modele stalowe to najtańsze rozwiązanie, a jednocześnie cechuje się dobrą jakością. Natomiast ich działanie robi znacznie więcej hałasu niż w przypadku systemu aluminiowego. Co więcej, drzwi z drugiego wymienionego stopu są łatwiejsze w montażu. ponieważ elementy są po obu stronach takie same, a wózek zakłada się wewnątrz ramy. System ten stosuje się nawet w pomieszczeniach o podwyższonym standardzie.

Popularność zyskują również systemy przeszklone, które nadają garderobom industrialnego charakteru, choć wymagają porządku w ubraniach. Coraz częściej pojawiają się również drewniane skrzydła ozdobione lustrami bądź fototapetami.

Drzwi składane

Drzwi składane znane są również jako harmonijkowe. Otwierając szafę, elementy skrzydła wyłamują się w określonym miejscu. Większość robi to w połowie, choć na rynku dostępne są również modele dzielące się w inny sposób. Co ważne, takie systemy są dziś rzadko stosowane w szafach.

Drzwi ażurowe

Drzwi ażurowe to świetna alternatywa dla popularnych modeli przesuwnych o gładkiej powierzchni. To rozwiązanie idealnie nadaje się do szaf. Nie trzeba myśleć o specjalnych odświeżaczach powietrza pochłaniających zapachy osobnej nitce wentylacyjnej. Ażurowe drzwi można składać lub przesuwać. Dzięki ciekawym wzorom będą oryginalnymi elementami aranżacji.

Szukając idealnych drzwi do garderoby, koniecznie sprawdź ofertę dostępną na stronie https://www.drzwi-dabs.pl/oferta/producenci/drzwi-intenso/.